Waveflector Vegagreen

Vegagreen je speciálně vyvinutý materiál s vysokou odrazivostí pro použití v zahradnických aplikacích, například lampy a reflektory pro skleníková osvětlení.

Vegagreen je upravená verze osvědčené Vega 95, materiálu, který je již značně používán v aplikacích jak pro vnitřní osvětlenít tak pro venkovní.

Fyzikální a chemické vlastnosti jsou stejné Vegagreen jako u Vega 95, ale optické vlastnosti byly speciálně vyladěny tak, aby vyhovovaly pro různé aplikace se zaměřením na fotosyntézu.

 

Účinnost fotosyntézy

Graf 1: Účinnost fotosyntézy

 

Účinnost fotosyntézy

Světlo vyžadované rostlinami se liší od spektra vyžadovaného rozlišení pro  lidské očí, které jsou nejvíce citlivé na zelenou až do žluté oblasti spektra (cca 550 nm) v kontrastu se spektrem, kde nejvíce efektivní vlnové délky pro řízení procesu fotosyntézy většinou zodpovědné za růst rostlin a výnosy jsou umístěny v blízkosti červeného okraje viditelného spektra, kolem 600 - 700 nm.

Většina rostlin je zelených, díky chlorofylu kde se absorpční maximum nalézá v červené zóně spektra.

V důsledku toho nejvyšší účinnosti fotosyntézy bude dosaženo ozářením rostlin s červenou.

Nicméně je také potřeba širšího spektra záření a světlo při menší absorpci s maximem v modré zóně, které také přispívá výrazně pro růst.

 

Vysokotlaká sodíková výbojka - spektrum

Graf 2: Vysokotlaká sodíková výbojka - spektrum

 

Systém pro povrchovou úpravu

Nově vyvinutý Vegagreen materiál spojuje požadavky obchodníků i pěstitelů s přírodními nároky rostlin, dát ideální řešení pro efektivní růst.

Tyto parametry systému vrstev Vegagreen jsou nově vymezeny (viz níže), k vytvoření silného posunu maximálního spektrální odrazivosti na oranžové a červené zóny ,nejdůležitější pro fotosyntézu při zachování vysoké odrazivosti ve výrazně modré zóně.
Čím je vyšší reflectance[*] přes 600nm tím vyšší pravděpodobnost, že světelný produkt, má načervenalé zbarvení spektra vhodného pro fotosyntézu.

 

Upravené funkce spektrální odrazivostí Vegagreen materiálu oproti standartním zrcadlovým materiálům.

Graf 3: Upravené funkce spektrální odrazivostí Vegagreen materiálu oproti standartním zrcadlovým materiálům.

 

Produktove Informace

Produktove Informace

 

Popis Vrstev

Popis vrstev